Co warto kupić dziecku na prezent?

Dzieci, które zaczynają chodzić do przedszkola, są bardzo inteligentne. Można im zacząć pokazywać książeczki z obrazkami i tłumaczyć co tam jest narysowane. 

Książeczki dla dzieci 

Małe dzieci dopiero zaczynają poznawać świat, dlatego książeczki na prezent powinny mieć jak najwięcej obrazków. Niektóre z nich dzieci mogą przeglądać samodzielnie, a przy tych gdzie są opisy warto im to czytać. W księgarni jest dużo książeczek dla 3 latków, każdego rodzaju. Są to książeczki edukacyjne, które rozwijają dzieci pod względem plastycznym, muzycznym. Rodzice mogą kupić na prezent dla 3 latka np. bajki, w których bohaterowie pokonują różne wyzwania. Dzięki temu dzieci poznają różne historie, z postaciami, które okazują się być dobrymi ludźmi. Wiele z tych książeczek ma strony do pokolorowania, strony do rysowania, a także do czytania przez dorosłych. Najważniejsze, aby książeczki dla dzieci były interesujące, aby dziecko samo po nie w domu sięgało i chciało z nich korzystać. 

Kupowanie prezentu dla dzieci

Książeczki dla dzieci można znaleźć w różnych miejscach, takich jak księgarnie, sklepy z zabawkami oraz w internecie. Jeśli jest możliwość, to warto najpierw je przeglądać, aby sprawdzić czy szarady i łamigłówki są faktycznie dla 3 latka. Mogą to być książeczki tematyczne, o przyrodzie, zwierzętach, rodzinie, samochodach czy pociągach. Dzieci mają ogromną wyobraźnię w tym wieku i łatwiej zapamiętują wyraziste kolory i proste kształty. Stąd też dobrym pomysłem jest kupowanie serii książeczek o przygodach danego bohatera, a także książeczki z których można coś wyciąć, złożyć i skleić. Coraz więcej książeczek na prezent dla początkującego przedszkolaka znajdują się w znanych dyskontach. Są tam wszystkie możliwości do czytania, pisania, rysowania i obserwowania na papierze, jak wygląda świat. Cała rodzina może zebrać fundusze na książeczki dla 3 latka, aby każda z nich była zupełnie inna. Można kupić również serię o porach roku, pogodzie, elementach geografii , górach oraz morzach i oceanach.