Książka jako prezent dla 3 latka – czy to doby pomysł?

Na pierwszą książkę nigdy nie jest za wcześnie. Czytanie dzieciom przed snem, lub w trakcie dnia rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty i sprawia, że w wieku szkolnym dziecko będzie łatwiej przyswajało wiedzę. Dlatego ciekawa książka jest znakomitym pomysłem na prezent dla 3 latka. Kupując książkę, można odwołać się do ulubionych, serialowych bohaterów, takich jak Świnka Peppa, lub postawić na klasykę i podarować dziecku “Przygody kota Filemona” , które napisał Sławomir Grabowski.

Jakie książki zainteresują trzylatka

Trzylatek rzadko ma czas na spokojne czytanie książek. Wokół zbyt wiele się dzieje, a opanowana już dobrze technika poruszania się na dwóch nogach oraz sprawny aparat mowy pozwala na organoleptyczne poznawanie świata i dzielenie się wrażeniami z otoczeniem. Dlatego książki, dostosowane tematyką do jego zainteresowania, będą znakomitym prezentem, pozwalającym na wyciszenie się po dniu pełnym emocji. Żeby wzbudzić zainteresowanie dziecka lekturą, można uciec się do sprawdzonych bohaterów kreskówek, których przygody opisano również w książkach. Są to przykładowo klasyki z lat ubiegłych:

– Reksio. Wielka księga przygód,

– Przygody Kubusia Puchatka,

– Przygody kota Filemona,

– Franklin i przyjęcie u cioci.

lub bajki bardziej współczesne, pisane na podstawie seriali i wydawane jako pojedyncze opowiastki:

– Ciekawski George odkrywa dinozaura,

– Psi Patrol. Akcja na farmie,,

– Masza i niedźwiedź. Bajki 5 minut przed snem

– Peppa Pig. Przyjaciele.

Kiedy podarować dziecku książkę na prezent

Książki dla dzieci to znakomity Prezent dla 3 latka -zabawka. Książeczki, zwłaszcza te małe i kolorowe można podarować z okazji urodzin, świąt, ale również idąc w gości do rodziców lub dziadków malucha. Kolorowe książeczki o przygodach ulubionych bohaterów mogą być również nagrodą za dobrze wykonane trudne zadanie, lub pokonanie jakieś trudności. Książki oprócz roli prezentu pełnią również funkcję wychowawczą, przyzwyczajając dziecko do czytania i wzbogacając jego słownictwo, a także w przystępny sposób tłumacząc trudne dla malucha sytuacje życiowe.