Prezent dla 3-latka

Czytanie dzieciom książek pomaga rozwijać umiejętności językowe, pobudza kreatywność i wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem. To doskonała okazja do rozmów, opowiadania ciekawych historii i spędzenia wspólnie czasu. Podczas czytania książek, dzieci aktywnie słuchają, przetwarzają i wyciągają wnioski z lekcji, których uczą się i doświadczają bohaterowie, co ma pozytywny wpływ na ich rozwój społeczny i emocjonalny.
Książki to doskonały prezent dla 3-latka. Poniżej prezentujemy kilka tytułów, które powinny zainteresować malca w tym wieku.

 “Gdzie się zwierzę spać wybierze?” – Marcin Brykczyński

To pięknie ilustrowana książka, dzięki której najmłodsi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się, gdzie mieszkają leśne zwierzątka. Tekst jest wierszowany, niezbyt skomplikowany, dlatego powinien zainteresować nawet te maluchy, które mają problem ze skupieniem uwagi.

“Wierszyki paluszkowe” – Kasia Huzar-Czub

Chyba wszystkie dzieci uwielbiają takie zabawy jak: “Tu sroczka kaszkę warzyła” czy “Pisze pani na maszynie”. “Wierszyki paluszkowe” to zbiór 16 krótkich, zabawnych wierszyków, dzięki którym dłonie rodziców zamieniają się w zwierzątka, co nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i zbliża emocjonalnie do opiekuna.

“Co robią uczucia” – Tina Oziewicz

Tłumaczenie dzieciom doświadczanych przez nich uczuć jest bardzo ważne dla ich rozwoju, ponieważ w ten sposób uczą się je rozróżniać i radzić sobie z nimi. Książka “Co robią uczucia?” nie tylko pomaga dzieciom lepiej poruszać się po świecie emocji, ale też rodziców skłania do przemyśleń. 

“Odwagi, zajączku” – Nicola Kinnear

Zajączek Logan boi się opuścić swoją bezpieczną norkę, ponieważ świat poza nią wydaje mu się mało przyjaznym miejscem. “Odwagi, zajączku” to ciepła opowieść, dzięki której dziecko uczy się, że strach można pokonać, wystarczy tylko stawić mu czoła.

“Naciśnij mnie” – Herve Tullet

To interaktywna, niezwykle pomysłowa w swojej prostocie książka, która rozwija zdolności matematyczne i ćwiczy spostrzegawczość. Poprzez wykonywanie poleceń znajdujących się na każdej ze stron, dziecko wprawia w ruch kropki.